Makina Halısı

Son teknoloji halı yıkama makinalarımızda makina halıları hiç zarar görmeden derinlemesine temizlikten geçer. İlk günkü parlaklığına kavuşan halılar santrafüj sıkma makinamızda sıkılarak kurutma için kurutma bölümüne aktarılır. Güneş görmeden kuruyan halılar hem solmaz hem daha kısa sürede kurur. Bambu ve yüz cinsi halılarda fırça izi, renk solması vs. olomaz. Musteriler bunun bilinciyle sipariş vermelidir.

 

Yün Halı Yıkama

Yün halılar hem el dokuma hemde makine halısı olabilir.Yıkama işlemleri birbirleriyle aynıdır.Önemli olan yün halının ipliğinin cinsi ve yün halıda kullanılan boyanın kimyasal mı yoksa kök boyasımı olduğudur.

 

Çin Halısı Yıkama

Çin halılarının temizliğinde kullanılan halı şampuanı uygun şampuan değilse halı yanabilir.Temizleme malzemesinin naturel olması gerekir. 

 

Shaggy, Makarna, Tufted vb. Halı Yıkama

Shaggy halıları tarif edecek olursak, uzun, post görünümüne sahip kalın halılar denilebilmektedir. Shaggy halılar günümüzde en çok tercih edilen halı türüdür. İst Yeditepe yıkama hizmetli firmamız, shaggy halı yıkama konusunda yeterli tecrübeye sahiptir.

 

Battaniye ve Yorgan Yıkama

Evlerinizde kullandığınız hertürlü yorganlarınızı; evlerinizden alıyoruz. Önce özel karışımlı leke havuzumuzda, lekelerinin yumuşatılmasını sağlıyoruz daha var olan lekelere müdahale ediyoruz. Makinalar yardımıyla yıkanan yorganları yüksek devirli makinalar yardımıyla sıkarak sudan arındırıyoruz.

 

HalıFleks Yıkama

Halıflex gibi yerinden oynatılayan halıların yıkanmasına yardımcı olabilmek adına verdiğimiz bu hizmete yerinde yıkama diyoruz. Personelimiz halılarınızı uygun cihazlarla yerinde yıkıyor, ücretsiz servisimiz ile sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktayız.

 

Kilim Yıkama

Profesyonel kilim temizliği için öncelikle kilimi tanımak, yapısını bilmek gerekir. Kilimler el dokuma halıları gibi kök boyası kullanılmış, yün ve ipek ile dokunmuş ise bu kilimlerin temizliği özen ve hassasiyet gerektirir. Kilimler halılara göre daha hassas yapıya sahiptirler.